X · DNA

Biz “herkes için tasarım” anlayışı ile iyi bir yaşam ve daha verimli yaşam alanları hedefliyoruz.Bunu hedefleyen tüm farklı disiplinlerden tasarımcılar için özgür bir alan yaratıyoruz.Tasarımcıların düşüncelerinin hayat bulduğu bu alanda X bilinmeyeninin verdiği özgürlüğün ve sınırsız yaratıcılığın tasarıma yeni bir bakış açısı getireceğini düşünüyoruz.

EKİP

X

Özgür Can AKDAĞ

Kurucu / Endüstriyel Tasarımcı

1993 yılında İstanbulda doğdu.2018 yılında Anadolu Üniversitesi Endüstriyel Tasarım bölümünden mezun olduktan sonra aynı yıl mezuniyet projesi ile Design Week Turkey 2018 kavramsal tasarım yarışmasında ev mobilyası kategorisinde ödül aldı. Farklı sektörlerde deneyim kazandıktan sonra 2019 yılında özgür yaratım alanı mottosu ile X Design Factory'yi kurdu. Onun için tasarım kendini ifade etme yolu. Sade görünümüne karşılık fonksiyonel ürünleri tercih ediyor ve örnek alıyor. Tasarım aracılığıyla kullanıcılarla iletişim kurabilmeyi , hayatlarına dokunabilmeyi ve yaşadıkları anlara eşlik edebilmeyi amaçlıyor. X Design Factory ile birlikte öğrenen ,deneyen ve deneyimleyen bir bakış açısına sahiptir.

Aylin ODLUYURT

İçmimar / Sosyal Medya Koordinatörü

1992 yılında Eskisehir’de doğdu. 2018 yılında Anadolu Üniversitesi İçmimarlık bölümünden mezun oldu. Ardından Eskişehir’de grafik tasarım ve içmimari alanlarda çeşitli freelance çalışmalar gerçekleştirdi. Edindiği bu deneyimler tasarım anlayışının gelişimine yön verdi. Kendi tasarım çizgisini X Design Factory bünyesinde yansıtmak ve geliştirmek için ekibe dahil oldu.

Umay BOSTAN

Tasarımcı / Proje ve İçerik Koordinatörü

1997’de Ankara’da doğdu.Bir sivil toplum kuruluşunda 2018-2020 yıllarında yönetim kurulunda görev aldı ve bu STK ile bir AB projesinde yer aldı. Anadolu Üniversitesi Endüstriyel Tasarım bölümünü 2019’da bıraktı ve aynı yıl yine Anadolu Üniversitesinde İngilizce Öğretmenliği bölümüne girdi. X Design Factory, akademik anlamda bırakmış olduğu tasarım hayatı için ikinci bir şans yarattı. Bu deneyimlerin geliştirdiği bakış açısını kendi zevk ve ilgi alanlarıyla harmanlayarak tasarım çizgisini yansıtıyor.

Eliz MUTLU

İçMimar

1995 yılında Bursa'da doğdu. 2018 yılında Anadolu Üniversitesi İçmimarlık bölümünden mezun oldu. Ardından aynı yıl, Anadolu Üniversitesi'nde İçmimarlık Ana Sanat Dalı'nda yüksek lisansa başladı ve eğitimine devam ediyor. Akademik çalışmalarının yanı sıra tasarımdan kopmadan bu alanda da deneyim kazanarak, tasarımcı yönü ile X Design Factory'ye katkı sağlamak hedefi ile ekipteki yerini aldı.

Oya PAK

Moda Tasarımcısı

1993 yılında Eskişehir'de doğdu, 2017 yılında Anadolu Üniversitesi Moda Tasarım bölümünden mezun oldu. 2018 yılında moda tasarımı dışında farklı tasarım disiplinlerine ilgisinin artmasıyla The Something Design markasını kurdu. Betondan ürettiği tasarım objelerini ve mumlarını satmaya başladı. Hem giysi tasarımında hem beton tasarımlarında  minimalist ve desenleri kullanmayı seven bir tarza sahip.

TOP