X · DNA

Biz “herkes için tasarım” anlayışı ile iyi bir yaşam ve daha verimli yaşam alanları hedefliyoruz.Bunu hedefleyen tüm farklı disiplinlerden tasarımcılar için özgür bir alan yaratıyoruz.Tasarımcıların düşüncelerinin hayat bulduğu bu alanda X bilinmeyeninin verdiği özgürlüğün ve sınırsız yaratıcılığın tasarıma yeni bir bakış açısı getireceğini düşünüyoruz.

EKİP

X

Özgür Can AKDAĞ

Kurucu / Endüstriyel Tasarımcı

1993 yılında İstanbulda doğdu.2018 yılında Anadolu Üniversitesi Endüstriyel Tasarım bölümünden mezun olduktan sonra aynı yıl mezuniyet projesi ile Design Week Turkey 2018 kavramsal tasarım yarışmasında ev mobilyası kategorisinde ödül aldı. Farklı sektörlerde deneyim kazandıktan sonra 2019 yılında özgür yaratım alanı mottosu ile X Design Factory'yi kurdu. Onun için tasarım kendini ifade etme yolu. Sade görünümüne karşılık fonksiyonel ürünleri tercih ediyor ve örnek alıyor. Tasarım aracılığıyla kullanıcılarla iletişim kurabilmeyi , hayatlarına dokunabilmeyi ve yaşadıkları anlara eşlik edebilmeyi amaçlıyor. X Design Factory ile birlikte öğrenen ,deneyen ve deneyimleyen bir bakış açısına sahiptir.

Umay BOSTAN

TASARIMCI / PROJE VE İÇERİK KOORDİNATÖRÜ

1997’de Ankara’da doğdu.Bir sivil toplum kuruluşunda 2018-2020 yıllarında yönetim kurulunda görev aldı ve bu STK ile bir AB projesinde yer aldı. Anadolu Üniversitesi Endüstriyel Tasarım bölümünü 2019’da bıraktı ve aynı yıl yine Anadolu Üniversitesinde İngilizce Öğretmenliği bölümüne girdi. X Design Factory, akademik anlamda bırakmış olduğu tasarım hayatı için ikinci bir şans yarattı. Bu deneyimlerin geliştirdiği bakış açısını kendi zevk ve ilgi alanlarıyla harmanlayarak tasarım çizgisini yansıtıyor.

TOP